ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو چگونه انجام می‌شود؟

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش‌ها برای کاشت دندان است که کاملا طبیعی و مشابه دندان‌های فرد است. این روش به اندازه‌ای طبیعی است که هیچ کس متوجه تفاوت آن با دندان‌های طبیعی شما را نخواهد داشت. ایمپلنت دندان جلو یکی از روش‌های درمانی است که زمانی که دندان های جلو دچار آسیب می‌شوند، توسط دندانپز‌شک در دندان‌های ردیف جلو انجام می‌شود. این روش کاشت دندان جلو زیبایی و جذابیت زیادی را برای دهان و دندان‌های شما به وجود خواهد آورد. اما این کار چگونه انجام می‌شود؟ با ما همراه باشید تا با مراحل ایمپلنت دندان جلو آشنا شویم.

مزایای کاشت دندان جلو

دندان‌های جلو بیشتر از دندان‌های دیگر در معرض دید قرار دارند و تأثیر بیشتری بر زیبایی دندان، دهان و لبخند شما خواهند داشت. نکته‌ای که در مورد خرابی و پوسیدگی دندان‌ها وجود دارد این است که این دندان‌های بیشتر در معرض آسیب و از بین رفتن هستند.

گاهی اوقات به دلیل بروز اتفاقات، آسیب دیدن در حین کار یا هرگونه فعالیت ورزشی این دندان‌ها آسیب می‌بینند. برخی مواقع نیز به دلیل پوسیدگی یا عفونت‌های به وجود آمده دیگر قابل استفاده نیستند. برخی از کودکان به دلیل مشکلات مادرزادی د‌ندان‌های جلو را ندارند.

ایمپلنت دندان جلو فک بالا و پایین در این موارد بسیار عالی و کاربردی است. ایمپلنت روش درمانی بسیار طبیعی است به صورتی که هیچ کس متوجه اختلاف آن‌ها با دندان‌های طبیعی نمی‌شود. از این رو با این کار می‌توانید دندان‌هایی سالم و زیبا و لبخندی جذاب داشته باشید.

مهم‌ترین مزیت‌های ایمپلنت دندان جلو (front tooth implants) به صورت زیر هستند:

 • ایمپلنت دندان بسیار طبیعی است و ظاهری کاملا مشابه با دندان‌های اصلی دارد.
 • امکان ایجاد عفونت در دندان‌های کاشته شده بسیار کم است.
 • عملکرد دندان‌های کاشته شده هیچ تفاوتی با دندان‌های اصلی ندارد.
 • از ایمپلنت برای جایگزین کردن چندین دندان نیز استفاده می‌شود.
 • جایگزینی بسیار عالی برای دندان‌های لق شده است.
 • راه حلی بسیار طولانی و بادوام برای جایگزینی دندان‌های آسیب دیده است.
 • استفاده از ایمپلنت به حفظ شکل طبیعی دندان‌ها کمک می‌کند.
 • ایمپلنت از ایجاد حفره در دندان‌ها جلوگیری می‌کنند و از دندان‌های اطراف نیز محافظت می‌کنند.
 • ایمپلنت بهترین و قابل پیش بینی‌ترین روش ترمیم دندان‌ها محسوب می‌شود.

مراحل ایمپلنت دندان جلو

انجام کاشت دندان جلو فک بالا و یا پایین شامل چند مرحله مهم ازجمله جراحی، قرار دادن اباتمنت و قالب گیری روکش است. این مراحل بسته به ویژگی‌ها فک و دندان‌های فرد ممکن است تا چندین ماه طول بکشد. ایمپلنت دندان‌ جلو فک بالا نیز مشابه سایر دندان‌ها انجام می‌شود. تنها تفاوت آن این است که به دلیل تأثیر دندان‌های جلو در زیبایی و اعتماد به نفس فرد، درمان باید با سرعت بیشتری انجام شود. البته برخی اوقات پزشک تا زمان تکمیل درمان، از روکش‌ها و ایمپلنت‌های موقت استفاده می‌کند.

ابتدا پایه ایمپلنت توسط جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرد. پس از گذشت مدت زمان لازم پایه به طور کامل در استخوان فک ادغام می‌شود. از این پایه به عنوان ریشه برای دندان جدید استفاده می‌شود. پس از اباتمنت و پس از آن تاج ایمپلنت که کاملا مشابه با دندان طبیعی است بر روی پایه محکم می‌شود.

 • پایه ایمپلنت: پایه‌ای از جنس تیتانیوم که به کمک جراحی درون استخوان فک قرار می‌گیرد.
 • اباتمنت: این بخش نیز می‌تواند از جنس تیتانیوم، سرامیک یا طلا ساخته شود و برای دریافت تاج قرار داده می‌شود. در واقع پیوند میان تاج و پایه است.
 • تاج: از جنس پرسلن کاملا مشابه با دندان طبیعی است. با استفاده از چسب مخصوص بر روی اباتمنت قرار می‌گیرد. می‌توان از پیچ نیز برای اتصال استفاده کرد که پس از اتمام کار پیچ را به کمک ماده همرنگ دندان می‌پوشانند.
پست های مرتبط